برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

چگونه ریدینگ آیلتس را تقویت کنیم

عادت کردن به خواندن بصورت روزمره و روتین، در تمام جنبه های زندگی به شما کمک خواهد کرد. علاوه بر آموختن چیز های جدید که شما را انسان کامل تری خواهد کرد، دایره لغات و جملات گسترده ای درباره ی خیلی از موضوعات پیدا می کنید. شما برای هر بحث و مناظره ای آماده خواهید بود و به نوعی از پیش می دانید که چه می خواهید بگویید. در ارتباط با ریدینگ آیلتس و آنچه که به عنوان یک داوطلب یادگیری زبان باید بدانید، در این مقاله نکات مفیدی درباره چگونه ریدینگ آیلتس را تقویت کنیم برای شما تدارک دیده ایم.

اسم غیر قابل شمارش در زبان

برای تقویت ریدینگ آیلتس هر روز روزنامه بخوانید!

شاید علاقه چندانی به اخبار نداشته باشید و شاید مثل من از آن فراری باشید! اما نگران نباشید. من هم کل مطالب یک روزنامه را نمی خوانم! در عوض تلاش کنید که یک یا دو مقاله ی کامل و سرتیتر ها را بخوانید. موضوعاتی که خودتان به آن علاقمند هستید را تنها ملاک انتخاب قرار ندهید؛ چراکه یک موضوع و سرفصل دایره لغات خاص خود را دارد و تمرکز همیشگی بر آن به نفع شما نیست.

با خواندن روزنامه علاوه بر یاد  گرفتن لغات جدید، چگونگی صحبت کردن درباره ی موضوعات و رویداد ها را می آموزید. همچنین آنچه را که در دنیا در حال وقوع است می خوانید و در مکالمات روزمره دانش بیشتری برای صحبت کردن درباره ی آن موضوع دارید.

یادگیری زبان انگلیسی با جملات

داستان های کوتاه و داستان های کودکان را بخوانید

خواندن یک رمان بلند به انگلیسی می تواند علاوه بر ترسناک بودن به عنوان یک تکلیف برای یادگیری بسیار زمان بر باشد. وقتی هدف شما یادگیری و تمرکز شما بر روش های تقویت Reading زبان انگلیسی باشد، داستان های کوتاه بسیار مفید هستند.

داستان های کوتاه معمولا با لغات ساده نوشته می شوند و مفهوم پیچیده ای ندارند و برای همه مناسب هستند. برخی از تمرین های مربوط به تقویت ریدینگ آیلتس خود را با استفاده از اینگونه محتوا انجام دهید.

برای تقویت ریدینگ آیلتس تندخوانی را امتحان کنید

این تکنیک خصوصا برای شمایی که در سطوح بالاتری از تسلط بر زبان انگلیسی هستید مناسب است. اگر در حال آماده سازی خود برای یک آزمون زبان انگلیسی مانند IELTS هستید و دیگر مسائل پایه ای را برای خود حل کرده اید، تند خوانی گام بعدی شماست.

گاهی اوقات، مثلا در یک آزمون، شما مجبور هستید که در زمانی کوتاه متنی را بخوانید و بخوبی محتوای آن را درک کنید و به خاطر بسپارید. چراکه باید به سوالاتی درباره ی آن پاسخ دهید و در تمامی آزمون ها، زمان ارزشمند ترین فاکتور است که همه بصورت یکسان در اختیار دارند. اشخاصی بهترین نتایج یک آزمون را کسب می کنند که ضمن داشتن دانش کافی، از آن زمان مشخص بهترین بهره را ببرند.

  • کسب مهارت تند خوانی مستلزم تمرین و تکرار است.

با خواندن و درک سریع نوشته ها شما علاوه بر صرفه جویی قابل توجه در زمان، تمرکز خود بر کاری که بعد از آن می خواهید انجام دهید را نیز حفظ می کنید. همچنین یاد می گیرید که مهم ترین عبارات را از آنچه که در حال خواندنش هستید به سرعت جذب کنید و به خاطر بسپارید. اگر واقع بین باشیم، اکثر متون بدین گونه هستند که برای درک و جذب مفهوم آن ها نیازی به تمرکز بر جزئی ترین کلمات نیست.

لغات انگلیسی

در ادامه می خوانید …

روش های زیادی برای خبره شدن بر مهارت تند خوانی وجود دارد. یکی از ساده ترین آن ها قرار دادن یک تایمر و حرکت سریع بر روی متن است. شما می توانید این کار را با استفاده از انگشتان خود و یا چیزی مانند یک مداد انجام دهید. در انجام این کار بر عنوان و آنچه که در ابتدا و انتهای متن نوشته شده است تمرکز کنید. چراکه اکثر متون معمولا مهم ترین نکات و عبارات را در این دو بخش دارند.

  • سعی کنید صدایی را که در ذهن شما بصورت همزمان در حال خواندن متن است و باعث می شود که آنچه می خوانید را در ذهن خود بشنوید ساکت کنید! به این شکل خیلی سریع تر پیش می روید.

در این مقاله می توانید اطلاعات بیشتری درباره ی تندخوانی بدست آورید.

بهترین کتاب گرامر زبان انگلیسی

تمرین های ادراکی مربوط به ریدینگ آیلتس انجام دهید

همانند آنچه که در مقاله “روش های تقویت Listening زبان انگلیسی” گفتیم، انجام اینگونه تمرینات برای بهتر شدن در Reading نیز بسیار کاربردی می باشد. در این وبسایت می توانید تمرینات زیادی را در این خصوص پیدا کنید. البته با جستجوی آنلاین قطعا موارد دیگری نیز خواهید یافت.

در این مقاله تلاش شد تا دید بهتری نسبت به روش های تقویت ریدینگ آیلتس برای شما به وجود آوریم. هر کدام از این روش ها را که می پسندید در انجام تمرینات خود بکار گیرید و فراموش نکنید که 4 مهارت Speaking, Writing, Listening و Reading از لحاظ ارزش یکسان هستند و در کنار هم چه در زندگی روزمره و چه در هر آزمونی برای شما تعیین کننده هستند.