برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

منابع آزمون آیلتس چیست؟

یک سوال ساده! اما پر دغدغه این روزها، منابع آزمون آیلتس چیست؟ آماده شدن برای آزمون IELTS می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. ما معتقدیم که لزوما اینگونه نیست! تا وقتی که شما صبر و اشتیاق کافی و تعهد و تمرکز لازم برای آموختن مطالب مورد نیاز این آزمون را داشته باشید موفقیت در دسترس است.
علاوه بر این پیش نیاز های ذهنی، شما به یک چیز دیگر هم نیاز دارید : کتاب های آماده سازی !
این کتاب ها به شما کمک می کنند که با نوع آزمون های آیلتس بیشتر آشنا شوید و بدانید که چه باید بدانید و چگونه امتیاز بالایی در آزمون کسب کنید. مشکل از جایی شروع می شود که متوجه می شوید تعداد بسیار زیادی کتاب در این زمینه وجود دارد و قطعا هریک از آنها به نوعی شما را جذب میکند. و اینجاست که تعدد منابع برخلاف انتظار دیگر یک مزیت نیست و شما را با انبوهی از کتاب های نخوانده مواجه میکند و شاید قانع شوید که خیر…! این کار خیلی سخت است و زمان بسیار زیادی میخواهد و عطایش را به لقایش ببخشید! یا در حالت خوشبینانه مدت بسیار زیادی را صرف خواندن مطالبی تکراری کنید و لابلای آنها تعداد کمی نکته جدید یاد بگیرید.

منابع آزمون آیلتس بدون استاد

به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم در این مقاله بهترین منابع آموزشی برای آزمون آیلتس را به شما معرفی کنیم تا با مطالعه مشخصات هریک، تصمیم بگیرید که کدام کتاب برای شما مناسب تر است و هر چه زودتر مسیر خود به سمت موفقیت در این آزمون را شروع کنید. لازم به ذکر است که در این لیست ترتیب و اولویت وجود ندارد…

1.Barron’s IELTS Superpack

حتما نام مجموعه کتابهای Barron’s را شنیده اید. این مجموعه یک سوپرپک در منابع آزمون آیلتس است چراکه تمام آنچه در این کتاب ها برای شما لازم است را یکجا دارد.
راهنمای آیلتس به همراه دیسک صوتی
آزمون های تمرینی به همراه دو دیسک صوتی
استراتژی های آیلتس با یک دیسک صوتی
لغات ضروری به همراه یک دیسک صوتی
با این حجم قابل قبول از مطالب طبقه بندی شده ، نتنها مهارت های خواندن و نوشتن خود را بهبود میبخشید، بلکه در شنیدن و صحبت کردن هم پیشرفت قابل توجهی خواهید داشت.

منابع آزمون آیلتس
منابع آزمون آیلتس

2. The Official Cambridge Guide to IELTS

این منبع از منابع آزمون آیلتس بر اساس تجربیات آزمون های قبلی، نکات و ترفند ها و مشاوره های بسیار خوبی در جهت کسب امتیاز بالا در آزمون آیلتس به شما ارائه میدهد. در مقایسه با دیگر منابع منابع آموزشی، در این کتاب محوریت آموزش ها نه صرفا آکادمیک یا عمومی، بلکه حد واسطی از هر دو می باشد.
شما طی هشت آزمون تمرینی رسمی و با در اختیار داشتن یک راهنمای گام به گام برای هریک و البته فایل های صوتی و تصویری مرتبط، هرآنچه در یک آزمون آیلتس با آن مواجه خواهید شد را تجربه می کنید و مهارت های نوشتاری، شنیداری و گفتاری خود را تقویت می کنید.

3. Cambridge IELTS 13 Academic Student’s Book with Answers

این جدید ترین ویرایش از سری کتاب های آیلتس آکادمیک کمبریج است و اورجینال ترین برگه های آزمون را مستقیما از دپارتمان ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج در اختیار شما قرار میدهد!
بارزترین مزیت این کتاب تطابق کامل آزمون ها با آزمون های واقعی است. چهار آزمون کامل برای داوطلبان آکادمیک و معرفی تمام ماژول ها و سیستم امتیازدهی نهایی و پاسخ نامه بسیار مفصل ، مطالبی هستند که در این کتاب خواهید یافت و البته مانند تقریبا تمامی دیگر منابع آموزشی به فایل های صوتی جهت تقویت مهارت های شنیداری دسترسی خواهید داشت.

4. منابع آزمون آیلتس و معرفی Official IELTS Practice Materials

در این کتاب آزمون های تمرینی در هر دو بخش آکادمیک و عمومی در دسترس شماست. همچنین پاسخنامه ها، سناریوهای ضبط شده و کامنت های گیرنده آزمون شما را در مسیر یادگیری صحیح قرار می دهند. این کتاب که توسط شرکای آیلتس نوشته شده و از جمله منابع آموزشی برای آزمون آیلتس است، به شما نشان میدهد که هر بخش از آزمون چگونه ارزیابی می شود و در کنار آن نکات و ترفندهای با ارزشی را ارائه می کند.
نکته حائز اهمیت درباره این کتاب در نظر گرفتن دو طیف از مخاطبان است. نه تنها داوطلبان آزمون آیلتس، بلکه آموزش دهنده هایی که قصد آماده سازی دانش آموزان خود جهت موفقیت در آزمون آیلتس را دارند نیز می توانند از مطالب این کتاب استفاده کنند.

اگر هنوز آمادگی یادگیری زبان را پیدا نکرده اید ما قبلاً در مقاله بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی برای مبتدیان (بخش اول) نیز معرفی چند کتاب کاربردی داشتیم!

همانطور که میبینید و احتمالا از قبل میدانستید منابع آموزشی بسیار زیادی برای آماده سازی جهت موفقیت در آزمون آیلتس وجود دارند. ما در این مقاله سعی بر آن داشتیم که چند مورد از بهترین ها را به شما معرفی کنیم و اگر تنها یک پیشنهاد داشته باشیم، این است که زمان را از دست ندهید. یک نقطه شروع انتخاب کنید و اجازه دهید فرایند یادگیری و پیشرفت خودتان به شما بگوید که چه مکملی نیاز دارید و چگونه باید این مسیر هیجان انگیز را به سرانجام برسانید.

شما چه منابع آزمون آیلتس دیگری را می شناسید؟