برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

چگونه به انگلیسی فکر کنیم

به نظر من این مهمترین مقاله ایست که باید بخوانید. بسته به اینکه در چه سطحی از تسلط بر زبان انگلیسی باشید، به احتمال زیاد وقتی می خواهید جمله ای را به انگلیسی بگویید، ابتدا معادل فارسی آن از ذهن شما می گذرد. سپس آن را به انگلیسی ترجمه می کنید و به زبان می آورید. این بزرگترین مانع شما در راه رسیدن به سطح Native از تسلط بر زبان است. به همین منظور در این مقاله به مهمترین بعد یادگیری زبان انگلیسی می پردازیم. اینکه چگونه به انگلیسی فکر کنیم.

 

اگر هربار که یک سیب را می بینید، مغز شما ابتدا به کلمه ی “سیب” در فارسی فکر کند و سپس به “Apple” در انگلیسی، شما با یک مانع بزرگ برای راحت صحبت کردن مواجه هستید. این تنها یک کلمه بود. تصور کنید که قرار است یک ساعت درباره ی موضوعی برای همکاران خود توضیح ارائه کنید. اگر تمام لغات مورد نیازتان را بدانید، حداقل مشکلی که با آن موجه هستید عدم توانایی در روان صحبت کردن و حفظ ریتم و سرعت گفتار است. حالا با هم روش هایی را مرور می کنیم که با کمک آن ها می توانید یاد بگیرید که چگونه مانند یک انگلیسی زبان “به انگلیسی” فکر کنید.

مکالمات انگلیسی

فکر خود را بر کلمات منفرد متمرکز کنید

این تمرین را یک تا دوبار در روز انجام دهید. زمانی مناسب و فکری آزاد را برای انجام آن انتخاب کنید. بهترین مکان برای شروع این کار همان جایی است که در آن قرار دارید. به اشیاء مختلف یک به یک نگاه کنید. وقتی به یک شیئ نگاه می کنید سعی کنید اولین کلمه ای که به ذهنتان می رسد نام انگلیسی آن باشد.

خودتان را عادت دهید که وقتی صبح ها از خواب بیدار می شوید، به Good morning – Sunshine – Happy فکر کنید. وقتی از کار به منزل بر می گردید به Long day – Tired – Shower فکر کنید. به همین ترتیب برای هر حس، شیئ و هر چیز دیگری معادل انگلیسی را ملکه ی ذهن خود کنید.

 

روز خود را به زبان بیاورید!

در طول یک روز همگی ماجراهای مختلفی را تجربه می کنیم. در انگلیسی به کسی که گوینده ی یک داستان یا ماجراست Narrator می گویند. این شغل را برای زندگی خودتان به عهده بگیرید. اتفاقات مختلفی که طی روز تجربه می کنید را به زبان خودتان گزارش کنید و گوینده ی داستان امروز خود باشید. مثلا صبح که بیدار می شوید :

It’s morning. He wakes up and rubs his eyes, preparing to face the day. He yawns as He makes himself a cup of coffee, and wonders what he should wear today.

تقویت Speaking انگلیسی

در مکالمات ساختگی خود شرکت کنید

این کار را یک بار در روز و زمانی که تنها هستید و وقت کافی دارید انجام دهید. یکی از مزیت های این تمرین آشنا شدن شما با آداب انجام مکالمات در انگلیسی است. شما باید خود را بجای خودتان و شخصی که ملاقات می کنید قرار دهید و در باره ی موضوعی که خودتان انتخاب می کنید از جانب هر دو نفر صحبت کنید.

امتیازی که این روش تمرینی به شما می دهد این است که قبل از پاسخ دادن به یک سوال آن را می دانید. چراکه خودتان در حال طرح سوال هستید. این به ذهن شما یک فرصت آماده شدن هرچند کوتاه میدهد که در موقعیت های واقعی همان فرصت کوتاه را نیز ندارید. به این ترتیب خیلی از موضوعات قابل طرح در مکالمات در ذهن شما مرور و تمرین می شوند و در موقعیت های واقعی، ذهن شما یک مثال برای بخاطر آوردن دارد.

 

چگونه به انگلیسی فکر کنیم

همیشه در نظر داشته باشید که در یک محیط انگلیسی زبان شما یک خارجی هستید. هم به شما این حق را می دهند که معادل انگلیسی یک کلمه را ندانید. وقتی که در حال صحبت کردن درباره ی یک موضوع ناگهان به کلمه ای می رسید که معادل انگلیسی آن را نمیدانید چه راهی در پیش می گیرید؟

شما می توانید مکالمه را قطع کنید و در یک دیکشنری آنلاین به دنبال لغت مناسب بگردید! اما این مسلما بهترین راه نیست. شما حتی می توانید از شخص مقابل کمک بگیرید. کلمه ی مورد نظر را تا حد امکان برای مخاطب توصیف کنید و بپرسید که در انگلیسی به آن چه می گویند.

وقتی چنین تمرینی را به تنهایی انجام می دهید حتی چند قدم فراتر نیز می روید و با جمله های جدیدی که در توصیف آن کلمه می سازید در حال انجام تمرینات گوناگونی خواهید بود.

تقویت Reading انگلیسی

از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید

زمانی که به حد قابل قبولی از تسلط بر زبان انگلیسی رسیدید، سعی کنید که به دنبال معنای فارسی لغات انگلیسی نباشید. وقتی شما در گوگل به این روش جستجو کنید :

Stamina meaning – Dictionary Definition

توصیف کلمات Stamina و Dictionary به انگلیسی برای شما نمایش داده می شود. اینگونه یاد گرفتن معنای لغات بارها و بارها مفید تر از یادگیری معادل فارسی آن ها می باشد.