برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

چگونه زبان انگلیسی را فراموش نکنیم

یکی از اشتباهاتی که این روزها بسیار درباره آن می شنویم این است که یادگیری چند زبان می تواند منجر به فراموش کردن زبان های دیگر شود و این کار توصیه نمی شود ! اما آیا واقعا یادگیری چند زبان می تواند منجر به فراموشی شود و هر چه که خوانده اید را فراموش کنید یعنی زبان انگلیسی تا این حد فرار است ؟ اگر به یادگیری چند زبان علاقه مند هستید باید بگوییم دست از تلاش برندارید زیرا همیشه برای رسیدن به موفقیت راهی وجود دارد. همیشه یکی از سوالات این است که چگونه زبان انگلیسی را فراموش نکنیم همه ما به دلیل ترس از فراموش کردن زبان انگلیسی هیچ گاه تلاشی برای بادگیری زبانی دیگر نکرده ایم اما باید بدانید این کار واقعا اشتباه است.

عباراتی که انگلیسی زبانان اشتباه می گویند

چگونه زبان انگلیسی را فراموش نکنیم ؟

شاید شنیدن این داستان کمی بر اثبات این باورهای غلط کمک نماید گابریل واینر نویسند و خواننده اپراست و یکی از کسانی است که ثابت کرد یادگیری چند زبان کار ساده است و یادگیری هر زبان دلیل فراموش کردن زبان دیگر نخواهد شد. جالب است بدانید او توانست در 5 ماه زبان فرانسه ! و در ده ماه زبان روسی را یاد بگیرد. بهتر است این باورهای غلط را از ذهن خود بیرون کنید و دست به کار شوید همیشه راهی وجود دارد که به شما یادآوری می کند چگونه زبان انگلیسی را فراموش نکنید.

دلیل فراموش کردن زبان انگلیسی فقط می تواند تمیرین نکردن و استفاده نکردن از آن باشد بنابراین روزی که احساس کردید زبان انگلیسی را فراموش کرده اید بهتر است به گذشته خود نگاه کنید و دقت کنید که چقدر از آن استفاده کرده اید. اینکه می گویند زبان فرار است به دلیل استفاده نکردن از آن این عبارت را استفاده می کنند.

سعی کنید برای فراموش نکردن زبان انگلیسی حتی اگر در محیطی قرار دارید که نمی توانید از آن استفاده کنید شرایطی را برای خود فراهم کنید که از زبان انگلیسی دور نباشید. این خلاقیت و ابتکار شماست که برای حفظ دانسته های خود چه راهکاری داشته باشید. اگر می خواهید زبان انگلیسی را فراموش نکنید ذهن خود را به گوش دادن عبارت های انگلیسی عادت بدهید. شما می توانید در طول روز با گوش دادن به پادکست ها و موزیک های انگلیسی ذهنتان را در این فضاها قرار دهید.

یادگیری سریع انگلیسی

چطور لغات انگلیسی را فراموش نکنیم ؟

یکی از مواردی که در یادگیری زبان انگلیسی نقش مهمی را ایفا می کند یادگیری لغات انگلیسی است. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که با خواندن یک مطلب بعد از 24 ساعت هر چه فکر کنید آن مطلب را به خاطر نیاورید موضوع مهم همین جاست بیشتر مطالبی که در طول روز می خوانید در حافظه کوتاه مدت شما ثبت می شود و بعد از 24 ساعت از حافظه شما پاک می شود بنابراین یکی از نکات مهم در یادگیری زبان انگلیسی همین موضوع است. اگر می خواهید مطلب و یا لغتی را یاد بگیرید و آن را فراموش نکنید نیاز به تمرین و تکرار دارید تا از حافظه کوتاه مدت به بلند مدت منتقل شود.

یکی از روش هایی که برای یادگیری زبان بسیار توصیه می شود استفاده از فلش کارت هاست شما با استفاده از فلش کارت می توانید بسیاری از واژگان انگلیسی را در ذهنتان تثبیت کنید و با تکرار کردن همیشه این لغات با فراموشی این لغات خداحافظی کنید. خوشبختانه این روزها با پیشرفت تکنولوژی و با کمک اپلیکیشن های مرتبط با زبان انگلیسی می توانید به صورت آنلاین هم بر دانش زبانی خود بیافزایید.

یکی از توصیه های ما به شما این است که برای فراموش نکردن زبان انگلیسی سعی کنید در گروه ها و یا فروم های آموزش زبان انگلیسی عضو شوید و با قرار گیری در فضاهایی که شما را مجبور به صحبت کردن به زبان انگلیسی می کند قرار بگیرید تا ذهنتان به این شرایط عادت کند در این شرایط شما هیچ گاه زبان انگلیسی را فراموش نخواهید کرد.

علمی برای یادگیری سریع انگلیسی

سخن پایانی

اگر در گوگل عبارت چگونه زبان انگلیسی را فراموش نکنیم سرچ کنید بیش از 700 هزار مقاله و مطلب مرتبط با این موضوع را برایتان به نمایش می گذارد که همه این مقالات به یک موضوع واحد اشاره می کند و آن هم این است که برای فراموش نکردن زبان انگلیسی ابتدا باید راهکاری بیابیم که لغات انگلیسی را فراموش نکنیم و آن هم این است که تا می توانیم تمرین و تکرار کنیم تا در ذهن تثبیت شود.

یکی از راه های به خاطر سپردن لغات انگلیسی کد گذاری و رمز گذاری با ریشه فارسی کلمات است که این روزها بسیار از سایت از این روش بهره برده اند و برای آموزش زبان انگلیسی از آن استفاده می کنند. این روش های سرگرم کننده برای یادگیری لغات انگلیسی شاید در نگاه اول هیجان انگیز و کاربردی باشد اما به مرور زمان متوجه خواهید شد که یادگیری لغات انگلیسی بدون استفاده از زبان فارسی می تواند مفیدتر باشد و حتی در برخی مواقع تثبیت آن در حافظه طولانی تر خواهد بود.