برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

چگونه کلمات انگلیسی را درست تلفظ کنیم

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به یک محیط انگلیسی زبان مراجعه کنید و هر چه از دانش زبانی خود استفاده کنید با درست ادا نکردن عبارات و کلمات انگلیسی نتوانید منظورتان را به شخص مقابل برسانید. بنابراین می توان نتیجه گرفت یادگیری لغات و گرامر زبان انگلیسی یک طرف و اینکه چگونه کلمات انگلیسی را درست تلفظ کنیم طرف دیگر خواهد بود. شاید گاهی اوقات با وجود تسلط کامل شما بر گرامر و واژگان انگلیسی نتوانید منظورتان را درستت بیان کنید و این موضوع می تواند ارتباط مستقیمی با تلفظ شما در زبان انگلیسی داشته باشد.

چگونه کلمات انگلیسی را درست تلفظ کنیم ؟

باید بگوییم درست تلفظ کردن در زبان انگلیسی کار ساده ای نیست و باید در راستای بهبود تلفظ مهارت گوش دادن خود را تقویت کنید زیرا با گوش کردن به تلفظ درست کلمات انگلیسی می توانید آن ها را بیان کنید. یکی از توصیه های مریت به شما این است که قبل از صحبت کردن درست گوش کردن را یاد بگیرید. شاید شنیده اید که می گویند همیشه شنوده خوبی باشید! اگر با دقت به گفته های دیگران و نحوه تلفظ صحیح کلمات گوش دهید در بیان آن هیچ مشکلی نخواهید داشت.

یکی از روش های کاربردی و موثر در یادگیری و تلفظ صحیح کلمات گوش دادن به پادکست های مرتبط با آموزش زبان انگلیسی و موزیک های انگلیسی زبان است البته گوش دادن به موزیک برای کسانی که از سطح زبانی بالایی برخوردار نیستند توصیه نمی شود زیرا در موزیک های انگلیسی به زبان عامیانه هم استفاده شده است که درک آن ها برای کسانی که به تازگی با دنیای زبان آشنا شده اند کارآمد نخواهد بود.

برخی از دانشمندان بر این باورند که یادگیری و تلفظ صحیح کلمات بعد از سن سیزده سالگی غیر ممکن خواهد بود. اما این نکته را به خاطر داشته باشید که ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است. البته این را بدانید که تلفظ آمریکایی و انگلیسی با یکدیگر تفاوت دارند و باید از بین این دو یکی را انتخاب کنید. البته که اولین نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید تلفظ صحیح کلمات است نه داشتن لهجه !

تلفظ انگلیسی

راهکارهای تقویت تلفظ صحیح لغات انگلیسی

سعی کنید آهسته و شمرده صحبت کنید تا اگر اشکالاتی در تلفظ کلمات دارید برطرف شود برخی بر این تصور غلط پافشاری دارند که هرچه سریعتر صحبت کنند نشان از تسلط آن ها بر زبان انگلیسی خواهد بود در صورتی که این تفکر بسیار نادرست است و می تواند شما را پر از استرس نشان دهد. سعی کنید خودتان را به بلند کتاب خواندن عادت دهید تا با این کار مهارت شنیداری خود را نیز تقویت کنید.

یکی از موثرترین روش ها برای یادگیری و تقویت تلفظ انگلیسی ارتقا دادن مهارت گوش دادن است سعی کنید همیشه گوش خود را آماده شنیدن کنید و با لهجه ها و گویش های مختلف انگلیسی را یاد بگیرید. با این اوصاف نباید انتظار داشته باشید که همه با یک روند صحبت کنند. گوش دادن به پادکست ها و فیلم می تواند به شما کمک کند تا با انواع لهجه ها و طرز صحبت کردن های مختلف آشنا شوید و یکی دیگر از راه های مناسب برای آشنایی با تلفظ صحیح کلمات استفاده از دیکشنری است.

سعی کنید به استرس کلمات دقت کنید با ضبط کردن صدای خود می توانید بسیاری از مشکلات را برطرف کنید و یا حتی با عضویت در فروم های انگلیسی و برقراری ارتباط با یک فرد انگلیسی زبان کار را برای خودتان بسیار ساده خواهید کرد. البته لازم است قوانین تلفظ را بدانید. گاهی لازم است برای رسیدن به تلفظ درست ادای دیگران را در بیاورید و یا به اصطلاح تلفظ صحیح را از دیگران تقلید کنید شما هم این کار را انجام دهید حتی با دید یک فیلم به زبان انگلیسی سعی کنید لهجه دیگران را هم تقلید کنید و به تفاوت ها دقت کنید.

بیان عقیده در زبان

سخن پایانی

یکی از پیشنهادهای مریت برای آنکه بدانید چگونه کلمات انگلیسی را درست تلفظ کنیم این است که در کلاس های آنلاین ثبت نام کنید تا با تقویت مهارت شنیداری به صحبت کردن صحیح خود هم کمک کنید لازم است بدانید دوره های آنلاین این فرصت را برایتان فراهم می کند که در هر زمان و مکانی که دوست دارید به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید.

می دانیم یکی از بزرگترین دغدغه های شما بیان تلفظ درست کلمات است و از بیان نادرست و تلفظ اشتباه کلمات می ترسید و شاید بعضی مواقع خجالت هم بکشید زیرا در صورت بیان تلفظ اشتباه ممکن است معنی کلمات تغییر کند و کلامتان نادرست تعبیر شود. بنابراین یادگیری زبان انگلیسی باید همراه با تلفظ درست کلمات باشد. استفاده کردن از آینه یکی دیگر از روش هاست شما می توانید در مقابل آینه بایستید و با خودتان صحبت کنید با این کار به حرکات لب و دهان خود هم دقت می کنید کاری که برای تلفظ درست باید بسیار به آن اهمیت دهید.