برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

چگونه می توان به زبان انگلیسی مسلط شد

اگر زبان مادری شما انگلیسی نباشد یادگیری آن کار ساده ای نیست و باید تلاش کنید و با بکارگیری روش های آموزشی مختلف می توانید به تقویت مکالمه زبان انگلیسی خود بپردازید اما یکی از سوالاتی که ذهن همه را مشغول کرده است این است که چگونه می توان به زبان انگلیسی مسلط شد ؟ مسط شدن به زبان انگلیسی یکی از مهارت هایی است که همه ما به آن نیاز داریم زیرا راه ارتباطی با دیگران محسوب می شود. اگر می خواهید در خانه زبان انگلیسی را یاد بگیرید باید بگوییم یک سال به طور جدی باید زمان بگذارید تا بتوانید به زبان انگلیسی مسلط شوید.

یادگیری سریع انگلیسی

چگونه می توان به زبان انگلیسی مسلط شد ؟

اگر می خواهید به زبان انگلیسی مسلط شوید راه دشواری در پیش دارید زیرا یادگیری این زبان کار ساده ای نیست و نیاز به تمرین و تکرار همراه با تلاش دارد اگر به مدت یک سال زمان بگذارید و به طور جدی تلاش کنید می توانید به نتیجه مطلوب دست یابید. البته در صورتی که برای تمامی ماه های پیش رو زمانبندی و برنامه داشته باشید در اینجا برایتان برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی را به اشتراک میگذاریم.

اگر سطح شما برای یادگیری زبان انگلیسی مبتدی است بهتر است در ماه های اول با ثبت نام در کلاس های آنلاین و یا کلاس های فشرده زبان انگلیسی پایه زبانی خودتان را ارتقا دهید و با استفاده از منابع آموزشی خودآموز اصول زبان انگلیسی را یاد بگیرید. یکی از راه های یادگیری و تسلط به زبان انگلیسی این است که در کلاس های فشرده ثبت نام کنید چرا که با این کار چند ماه سختی را تحمل می کنید اما در مقابل توانسته اید دانش زبانی خود را افزایش دهید.

یکی از راه های بسیار کارآمد برای ارتقا دانش زبانی تماشا کردن فیلم است هنگامی که یک فیلم با زبان انگلیسی تماشا می کنید ذهن شما درگیر مکالمات و لغات جدید می شود و درک این اطلاعات برای ذهنتان ساده تر خواهد بود. بنابراین از این روش حتما برای مسلط شدن به زبان انگلیسی استفاده کنید چرا که دیدن مکالمات و یادداشت برداری از آن ها می تواند به کامل شدن زبان انگلیسی کمک کند.

علمی برای یادگیری سریع انگلیسی

چطور ظرف یکسال به زبان انگلیسی مسلط شویم ؟

اگر از ابتدا خود را به سوال پرسیدن عادت دهید یکی از بزرگترین کمک ها را به خودتان کرده اید حتما برای سوالاتی که در ذهنتان به وجود می آید به دنبال پاسخ باشید اگر می توانید و دسترسی دارید از دیگران بپرسید در غیر این صورت حتما در اینترنت می توانید پاسخ آن را پیدا کنید. به هر حال سوالی را در ذهنتان بی جواب نگذارید.

در ماه های چهارم تا ششم دیگر سطح زبانی شما مبتدی نیست و می توانید با گوش دادن به پادکست های زبان انگلیسی به تقویت ماهارت شنیداری خود بپردازید. برای تقویت مهارت شنیداری ابتدا یک پادکست را گوش دهدی و سعی کنید کلمات آشنا را به خاطر بسپارید در انتها آنالیز کنید که موضوع مطرح شده را تا چه حد درک کرده اید و دوباره آن را تکرار کنید آنقدر این کار را تکرار کنید تا دیگر واژه مبهمی در پادکست وجود نداشته باشد با این کار شما هم مهارت شنیداری خود را ارتقا داده اید و هم به دایر لغات خود اضافه کرده اید.

سعی کنید در این یک سال طوری رفتار کنید که تمرین و یادگیری زبان انگلیسی بخشی از زندگی شما شود و با آن سازگاری پیدا کنید با این روش شما هر روز تشنه یادگیری خواهید بود برای آنکه اعتماد به نفس صحبت کردن را در خودتان ایجاد کنید توصیه ما این است که با صدای بلند انگلیسی صحبت کنید و یا در گروه هایی که با زبان انگلیسی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند عضو شوید .

کلمه عجیب انگلیسی

سخن پایانی

در ماه های هفتم تا نهم دیگر پایه زبانی شما تقویت شده است و می توانید تمام کتب انگلیسی زبان را بخوانید و توصیه ما به شما این است که از کتاب هری پاتر شروع کنید چرا که این کتاب پر از لغات جدید است که می توانید بر دایره لغات خود بیافزایید. حالا می توانید بیشتر از گذشته فیلم تماشا کنید و این بار با حداقل دو بار دیدن یک فیلم می توانید تمامی مکالمات را دریابید.

در ماه های دهم تا دوازدهم به شما این اطمینان را می دهیم که به راحتی می توانید به زبان انگلیسی صحبت کنید و با دیگران ارتباط برقرار نمایید حالا دیگر نیازی به پادکست ندارید چرا که می توانید با صحبت کردن با دیگران مکالمات روزمره خود را بهبود دهید. و در آخر باید بگوییم Keep your chin up همیشه مثبت فکر کنید تا همیشه موفق شوید یادگیری زبان انگلیسی کار ساده ای نیست اما با غیر ممکن هم نیست شما با تلاش و تمیرین و تکرار در مدت زمان یک سال به هدفتان رسیده اید. پس شما هم امتحان کنید.