برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

چگونه می توان به راحتی انگلیسی صحبت کرد

شاید شما هم دوستی دارید که بدون تپق زدن انگلیسی صحبت می کند و شما هم دوست دارید که همیشه مانند او خیلی روان انگلیسی صحبت کنید. اما به راستی چگونه می توان به راحتی انگلیسی صحبت کرد ؟ قوانینی در صحبت کردن وجود دارد که باید آن ها را بدانید تا بتوانید راحت و روان انگلیسی صحبت کنید. همیشه مکالمه یا صحبت کردن یکی از سخت ترین قسمت ها در یادگیری زبان انگلیسی بوده است چرا که هر چه بزرگتر می شویم بیان و تلفظ نادرست کلمات بیشتر ما را آزار می دهد و همین موضوع ما را از صحبت کردن می ترساند.

چرا یادگیری زبان انگلیسی مهم است

چگونه می توان به راحتی انگلیسی صحبت کرد ؟

اگر می خواهید به راحتی انگلیسی صحبت کنید ابتدا باید این 5 قانون را بدانید. اگر برای شرکت در امتحانات می خواهید خودتان را آماده کنید توصیه ما این است که از گرامر شروع کنید اما اگر هدف شما از یادگیری زبان انگلیسی روان صحبت کردن است از گرامر شروع نکنید. همیشه یادگیری گرامر زبان انگلیسی شما را از محیط دور کرده زیرا مطالعه گرامر گیج کننده است.

شاید باورش کمی دشوار باشد اما فقط 20 درصد کسانی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند تمام قوانین گرامری را می دانند. بنابراین این آمار نشان می دهد که یادگیری گرامر برای صحبت کردن چندان لازم نیست برای صحبت کردن و ارتباط برقرار کردن در زبان انگلیسی دانستن تمامی نکات و قواعد گرامری لازم نیست چرا که بسیار از انگلیسی زبان ها هم به طور کامل به گرامر تسلط ندارند.

اگر می خواهید زبان انگلیسی را روان صحبت کنید توصیه ما به شما این است که دست از یادگیری گرامر بردارید و فقط ساختار اصلی را درک کنید. اگر زمان خود را برای یادگیری لغات جدید بگذارید می توانید از آن ها در جملات و مکالمات روزمره خود استفاده کنید به این شرط که کلمات و عبارات را در کنار یکدیگر یاد بگیرید تا بتوانید از آن ها استفاده کنید. بسیاری از شما واژگان زیادی یاد گرفته اید اما نمی توانید از آن ها استفاده کنید زیرا با به کارگیری آن ها در عبارات و جملات آشنا نیستید. بنابراین به جای یادگیری لغات به یادگیری عبارات بپردازید.

مکالمات انگلیسی

خواندن و گوش کردن کافی نیست !

یکی از کارهایی که بسیار شما را در یادگیری زبان انگلیسی کند می کند ترجمه کردن جملات و عبارات به زبان مادریتان است بهتر است معنی جمله را درک کنید تا اینکه برای ترجمه لغت به لغت وقت بگذارید یادگیری یک عبارت به شما کمک می کند که چگونه روان صحبت کنید. برای آنکه روان صحبت کنید باید بخوانید و گوش کنید اگر این دو مهارت را تقویت کنید به راحتی می توانید صحبت کنید.

باید این واقعیت را بپذیرید که یادگیری و صحبت کردن به زبان انگلیسی نیاز به هوش بالا ندارد و هر کسی می تواند به زبان انگلیسی صحبت کنید اگر خود را در این زبان غوطه ور کند منظور از این جمله چیست ؟ اگر دقت کرده باشید همیشه زمانی که مجبور به انجام کاری باشید خود را قادر تر و تواناتر میبینید و بیشتر تلاش می کنید حال تصور کنید در یک کشور انگلیسی زبان قرار گرفته اید و باید به زبان انگلیسی صحبت کنید تا با دیگران ارتباط برقرار نمایید.

چگونه انگلیسی را روان صحبت کنیم

سخن پایانی

انسان وقتی مجبور باشد هر کاری را به بهترین شکل انجام می دهد صحبت کردن به زبان انگلیسی هم به همین شکل خواهد بود اگر خود را در فضاهایی قرار دهید که تحت فشار باشید به راحتی می توانید صحبت کنید. سعی کنید برای یادگیری زبان انگلیسی از منابع و کتب مناسب استفاده کنید تا از مسیر منحرف نشوید. بسیاری از افراد به جای تماشای فیلم به دیدن و شنیدن اخبار می پردازند که این کار کی تواند آن ها را از مسیر منحرف نماید چرا که در اخبار از کلمات و عبارت های رسمی تر استفاده می کنند به علاوه واژگانی که در اخبار استفاده می شود سیاسی هستند بنابراین درک آن ها برای کسانی که به تازگی به زبان علاقه مند شده اند کار دشواری خواهد بود.

اگر سطح زبانی شما مبتدی است و می خواهید زبان انگلیسی را روان صحبت کنید توصیه ما به شما این است که فیلم تماشا کنید و به یادگیری عبارت هایی که در مکالمات از آن ها استفاده می کنند بپردازید شما با این روش می توانید به طور اصولی به یادگیری بپردازید.