زبان انگلیسی را آسان یاد بگیرید

تیزر پشت صحنه

فیلم کامل جلسه اول

مزایای آموزش زبان با فیلم

  • فیلم جذابیت بصری بالایی دارد و کمک می‌کند شما سریعتر زبان را یاد بگیرید.
  • شما منبع درست و کاملی را در اختیار دارید تا در موقعیت‌های واقعی زندگی صحبت‌های عامیانه را بشنوید و به راحتی آن‌ها را یاد گرفته و به کار ببرید.
  • انگیزه‌ی زیادی از طریق تماشای فیلم در شما ایجاد شده و این موضوع عامل مهمی در یادگیری زبان می‌باشد.
  • توضیحات جامع مدرس در مورد فیلم و جزئیات آن باعث ماندگاری محتوای فیلم در ذهنتان شده و هرگز آن را فراموش نخواهید کرد.
  • اطلاعات شما از صنعت سینما و فیلم سازی افزایش پیدا کرده و توانایی تحلیل و نقد فیلم را پیدا خواهید کرد.


چرا آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن دارای بازدهی بالایی است؟

در حقیقت برای پاسخ به این سوال باید ابتدا از خود بپرسید، انیمیشن ها چه تاثیری بر روحیات و افکار انسان ها دارند؟ فرق آن ها با فیلم ها چیست؟ و برای چه سنی مناسب هستند؟
بسیاری گمان می کنند که انیمیشن ها تنها مخصوص کودکان بوده و دارای موضوعاتی پیش و پا افتاده می باشد و به همین دلیل از دیدن آن ها سرباز می زنند. در حالی که در برخی از انیمیشن ها، لغات بسیار پایه ای قرار دارد، که در کمتر کتابی قابل پیدا کردن است.
علاوه بر این، انیمیشن ها دارای موضوعات بسیار گسترده ای هستند که می تواند در هر دسته ای جای گیرند. برخی از آن ها از زبان حیوانات نقل می شوند و برخی دیگر از زبان گیاهان، به همین سبب هیچ حد و مرزی برای خیالپردازی در مورد آن ها وجود ندارد. همین امر مهمترین عامل جذاب بودن انیمیشن ها می باشند.
علاوه بر این، انیمیشن ها دارای گروه های سنی متفاوتی بوده و می توانند از کودکان سال۲ تا جوانان ۲۰ سال را تحت پوشش خود قرار دهد. همچنین جذابیت های رنگ آمیزی و گرافیت بسیار زیبای آن ها، موجب جذابیت و خواستنی تر شدن آن ها می شود.
از همین رو بسیاری از افراد، آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن را بر روش های دیگر ترجیح می دهند. علاوه بر موارد ذکر شده، در این فیلم های زیبا، معمولا از اصطلاحات و لغات ساده با لهجه ای قابل درک و فهم استفاده می گردد.
به همین سبب برای بسیاری از افراد جذاب است، که یادگیری را با انیمیشن شروع کرده و کم کم به سراغ فیلم های پیچیده بروند. همچنین سرعت بیان لغات در این فیلم ها بسیار آهسته است و آن ها را برای یادگیری در سطح مبتدی مناسب می کند.


جواب دهیِ عالی

البته مانند اغلب روش های یادگیری یا آموزش زبان های مختلف روش آموزش زبان انگلیسی با فیلم نیز تنها مختص کشور ما نبوده و در اغلب نقاط جهان به عنوان یک روش استاندارد آموزشی پذیرفته شده و نتایج پر باری را به دنبال داشته است.
همچنان که این روش نیز به تنهایی و صرفا محدود به یادگیری زبان انگلیسی نیم باشد و می توان در زمینه یادگیری سایر زبان ها نیز از آن استفاده کرد. روش استفاده از ابزارهای شنیداری یا بصری و به طور کلی آموزش زبان انگلیسی در مقوله آموزش نقش انکار ناپذیری دارد.
همچنان که در سطوح مختلف زبان آموزی نیز از سی دی های آموزشی به همراه روش های حضوری و تدریس زبان انگلیسی بهره گرفته می شود. در واقع آموزش زبان انگلیسی با فیلم می تواند ضمن هویت بخشی به آموزش، جنبه های زیباشناسی و جاذبه های این روش را نیز در فرد تقویت کند.


روش و نحوه‌ی برگزاری کلاس ها

  • برگزاری دوره طی 12 جلسه
  • هر جلسه به صورت میانگین حدود ۹۰ دقیقه به طول می انجامد.
  • بررسی کلیه‌ی واژه‌ها و جملات متن فیلم به همراه توضیحات تکمیلی گرامری
  • پرسش و پاسخ دانشجویان در 15 دقیقه آخر کلاس
  • در پایان دوره یک جلسه به نقد و بررسی فیلم اختصاص داده خواهد شد.